Betaalbare appartementen van een hoog kwaliteitsniveau. Dat is wat Change= aan 500 werkende jongvolwassenen tot mbo-niveau in Amsterdam Nieuw-West biedt. Bosman Bedrijven leverde de technische installaties voor dit bijzonder huisvestingsconcept onlangs op in opdracht van Kondor Wessels Amsterdam.
Woonconcept
Smart-building, duurzaamheid, maar ook maatschappelijke betrokkenheid spelen binnen het concept van Change= een belangrijke rol. “De gemiddelde wachttijd in Amsterdam is tien jaar. Van de jongeren die opgeleid zijn tot mbo-niveau zijn er 13.000 elke dag actief op zoek naar een woning. Het tekort aan woonruimte is van grote invloed op hun leven. Met Change= willen we een bijdrage leveren aan een hoger doel, namelijk het bieden van toekomstperspectief aan deze groep werkende jongeren”, aldus oprichter en ceo van Change= Ralph Mamadeus.
Faciliteiten
Het complex biedt jongeren voor een huurprijs van iets meer dan 500 euro per maand een appartement met daarnaast faciliteiten die op hun behoeften zijn afgestemd, zoals maaltijden uit eigen restaurant, een inhouse wasserette, een digital mediacenter voor bijeenkomsten en een E-loket waar bewoners direct met gemeente en andere instellingen in contact staan. Snel internet wordt gerealiseerd door een dubbele glasvezelverbinding en de data-infrastructuur is IP-based met een capaciteit die de stad Amsterdam evenaart. Het wooncomfort wordt daarnaast verhoogd door een innovatiebox met geluiddempende roosters waardoor enkelvoudige gevels konden worden toegepast.
Technische installaties
Bosman Bedrijven adviseerde en installeerde als een van de samenwerkende partners de elektrotechnische installaties, luchtbehandelingskasten, sanitaire installaties en verwarmingsinstallaties. Inmiddels zijn alle 500 woningen verhuurd en betrokken door de bewoners. De NOS maakte een leuk nieuwsitem met video-interview over het wonen in Change=.